AB 2015 Drupal Kursu ardından...

31 Ocak - 3 Şubat 2015 tarihleri arasında Akademik Bilişim 2015 kapsamında düzenlediğimiz Drupal kursu'nu mutlu ve sorunsuz bir şekilde tamamladık. Bu esnada, oldukça yoğun olmasına rağmen yardımcı olan Murat'a ve Anadolu Üniversitesi'nin süper ekibine çok büyük teşekkürlerimi sunarım. Sizler olmasaydınız, bu etkinlik bu kadar güzel olmazdı.

Kurs sonunda bazı değerlendirmelerim olacak ve bunları madde madde belirtmek istiyorum.

  • Bu kursta biraz esnek olabilmek için kurs kayıtları öncesi özel bir sınav yapmamıştık. Maalesef, temel Linux bilgisi ve programlama bilgisini sorgulayacak bir sınava ihtiyaç varmış.
  • 4 günlük ders programı yaparken, aslında 2 günlük program yapmak ve bunu 4 güne yaymak gerekiyormuş :) Yetiştirmek çok zor olabiliyor.
  • Katılımcıların bir kısmı sadece program yazmak ve bazıları ise sadece arayüz üzerinden çalışmak için gelmişti. Bu iki kursu ayrı ayrı düzenlemek gerekiyormuş.
  • Kurs bitimince katılımcıların Drupal hakkında farkındalığı oldukça arttı. drush rs mottoları oldu :) Hatta drush rs önünde fotoğrafımız bile var :) Aşağıda kendisini paylaşıyorum.

Akademik Bilişim 2015 Drupal kursu öğrencileri ile birlikte

Hepsinden öte, benim için oldukça eğlenceli bir hafta oldu. Yeni arkadaşlar ve meslektaşlarımla tanıştım. Hepsi çok parlak ve ileride çok başarılı olacak kişiler. Tabii ki de başarılıyız biz havasına girilirse, başarısız olunması kaçınılmaz bir durum. Bu yüzden bu yazıyı, Margaret Thatcher'in bir sözü ile bitirmek istiyorum:

Power is like being a lady... if you have to tell people you are, you aren't.

Umarım katılanlar için de güzel bir etkinlik olmuştur. Başka bir etkinlikte görüşmek dileğiyle...

ORB.

Bu yazı 07.02.2015 tarihinde eklenmiştir.